Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Echoskopija – saugus ir patogus būdas tiek profilaktiniams tyrimams, tiek gydymo stebėsenai

Echoskopinius tyrimus dažnai gaubia mitai. Vilniaus „MediCA klinika“ padalinio, esančio J. Balčikonio g. 3-316, gydytoja echoskopuotoja Rūta Urmonienė padeda atskirti „pelus nuo grūdų“:

  • TIESA: tai – visiškai neskausmingas tyrimas. Jo metu echoskopo daviklis tiesiog priglaudžiamas prie vandens pagrindo geliu suteptos odos ties tiriamu organu, tad jokio skausmo pacientas nejaučia.
  • IŠ DALIES TIESA: antsvorį turinčio paciento neįmanoma gerai ištirti. Iš tikrųjų, tai padaryti yra sunkiau. Ultragarso bangos pereina riebalinį audinį, tačiau dažnai šiems žmonėms žarnyne kaupiasi dujos, o tai apsunkina tyrimą.
  • MITAS: Tyrimui nereikia specialaus pasiruošimo. Prieš tyrimą derėtų 6–8 val. nevalgyti, o tiriant inkstus, šlapimo pūslę, reikėtų prieš atvykstant gerti vandens ir nesišlapinti. Taip pat rekomenduojama bent kelias dienas iki tyrimo vengti pilvo pūtimą sukeliančių produktų.

Pajutę vidaus organų skausmą ar apčiuopiamus pakitimus, nedelskite. Registruokitės gydytojos konsultacijoms tel. (8 5) 203 0448.

Plačiau apie echoskopinius tyrimus skaitykite straipsnyje „Echoskopiniai tyrimai – ir sunkių ligų diagnozei, ir profilaktikai“

Atgal