Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Gydytoja pataria, kaip sumažinti padidėjusį kraujospūdį

Anot Panevėžio „MediCA klinika“ šeimos gydytojos Valentinos Danguolės Sutkienės, tarp pacientų vis dar pastebima dažna problema – jie nepakankamai dėmesio skiria savo sveikatai, o pas gydytojus lankosi tik esant reikalui – pavyzdžiui, dėl profilaktinio sveikatos patikrinimo darbui.

„Pacientas ateina tik gauti parašo, o gydytojas mato žmogų, kurio arterinis kraujospūdis siekia 180/110 mmHg, svoris – 120 kg ir, negana to, jis surūko po 20 cigarečių per parą“, – sako V. D. Sutkienė.

Ji primena, jog padidėjęs kraujospūdis yra tylus žudikas, dažnai net nepranešantis apie save jokiais simptomais – Lietuvoje 25–65 m. gyventojų grupėje hipertenzija serga 55 proc., o gydosi tik 21 proc.

Kaip sumažinti padidėjusį kraujospūdį?

  • Kuo daugiau judėkite – sėdėjimą ant sofos ir nevertingo maisto valgymą iškeiskite į bent jau pasivaikščiojimą ar važiavimą dviračiu.
  • Jeigu renkatės vaikščiojimą, darykite tai bent tris kartus per savaitę po 45 min. Tempas turi būti toks, kad sudrėgtų nugara.
  • Meskite rūkyti – aktyvūs rūkoriai 2–4 kartus dažniau serga širdies kraujagyslių ligomis.
  • Nepamirškite mažinti ir padidėjusio MTL cholesterolio („blogojo“) – mažinkite riebios mėsos kiekį, nevartokite rūkytų, stipriai sūdytų gaminių, rinkitės liesesnį pieną, grietinę ir varškę.
  • „Sūrus kraujas didina kraujospūdį“ – nepiktnaudžiaukite druska, per parą jos suvartokite iki 5 g.

Nepamirškite, jog Lietuvoje vykdoma Širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos programa, kuria nemokamai kartą per metus gali pasinaudoti 40–65 m. vyrai ir 50–64 m. moterys.

Atgal
Daugiau