Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Gydytojos patarimai: jei dažnai pučia pilvą

Pilvo pūtimas – nemaloni patirtis, su kuria yra tekę susidurti kone kiekvienam. Nors dažnai jis sustiprėja suvalgius tam tikrų produktų (pvz., pupelių ar pieno produktų), priežasčių gali būti ir daugiau.

Anot Alytaus „MediCA klinika“ šeimos gydytojos Ievos Lukošės, pilvo pūtimas gali pasireikšti ne tik dėl netinkamų produktų vartojimo ar jų netoleravimo, turimų sveikatos sutrikimų, bet ir dėl streso. Patiriama įtampa gali lemti įprasto mitybos režimo sutrikimus, skubėjimą pavalgyti greitai, pilnai nesukramtant maisto, o dėl to virškinimo sistemai tampa sudėtingiau jį apdoroti.

Patiriantiems dažną pilvo pūtimą ir siekiantiems jo išvengti, gydytoja pataria:

  • valgyti atsisėdus, neskubėti, gerai sukramtyti maistą ir nepersivalgyti. Taip pat valgant nekalbėti, nes tokiu būdu praryjama daugiau oro;
  • vengti riebaus maisto, kramtomosios gumos, gazuotų gėrimų bei gausaus cukraus vartojimo;
  • vaisius rinktis ne kaip desertą, o kaip atskirą maistą, kurį reikėtų valgyti likus bent pusvalandžiui prieš ar praėjus kelioms valandoms po pusryčių ar pietų;
  • dažniau valgyti troškinius ir sriubas, nes toks maistas yra virškinamas lengviau;
  • gerti daugiau vandens;
  • reguliariai mankštintis, nes judėjimas stimuliuoja žarnyno judesius.

Jei pakeitus gyvenimo bei mitybos įpročius pilvo pūtimas nemažėja ar tęsiasi keletą savaičių – reikėtų sunerimti ir kreiptis į gydytoją, kuris atliks reikiamus tyrimus bei paskirs tinkamiausią gydymą.

Kontaktai registracijai pas gydytoją: klinika

Atgal
Daugiau