Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Jaučiate maudimą pilvo apačioje? Metas pasikonsultuoti su ginekologu

Pilvo apačios skausmai pažįstami daugeliui moterų. Dažniausiai jie aplanko mėnesinių metu, vis dėlto, kada dėl jų reikėtų susirūpinti ir kreiptis į gydytoją?

Anot Panevėžio „MediCA klinika“ padalinio, esančio Aukštaičių g. 4, gydytojo akušerio-ginekologo Artūro Gudavičiaus, nors ginekologiniai skausmai dažniausiai jaučiami pilvo apačioje, pacientėms jie gali pasireikšti tarpvietėje, virš gaktinės sąvaržos, kirkšnyse, viename iš apatinės pilvo dalies šonų ar net plisti į nugarą. Nors pacientės dažniausiai šį skausmą apibūdina kaip maudimą, jos gali jausti ir tempimą ar spazmus. Įprastai šie skausmai būna susiję su mėnesinėmis, ovuliacija ar lytiniais santykiais.

Ginekologinių skausmų priežastys – įvairios, o ūmus skausmas dažniausiai atsiranda dėl:

  • gimdos priedų apsisukimo;
  • apopleksijos;
  • plyšusio kiaušintakinio nėštumo;
  • prasidėjusio persileidimo;
  • uždegiminės dubens ligos.

Lėtiniai skausmai gali atsirasti dėl endometriozės, sąaugų mažajame dubenyje ir kt. priežasčių, kurias gali nustatyti gydytojas.

Gydytojo teigimu, dažniausiai pacientėms užtenka apžiūros, kurios metu taip pat atliekamas ultragarsinis tyrimas. Esant poreikiui, atliekami kraujo, šlapimo, makšties išskyrų ir kiti sudėtingesni instrumentiniai tyrimai, nukreipiama konsultacijoms pas kitus gydytojus. Kartais pacientėms prireikia ir diagnostinių operacijų.

Primename, jog siekiant išvengti sudėtingesnių ligų arba laiku jas aptikti, pas gydytoją ginekologą svarbu apsilankyti bent kartą per metus, net ir neturint nusiskundimų!

Registruokitės vizitui pas gydytoją akušerį-ginekologą. Kontaktai registracijai: klinikos

Atgal
Daugiau