Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Ką svarbu žinoti, nukritus ir susitrenkus galvą?

Žiema daugeliui asocijuojasi su lauko pramogomis – slidinėjimu nuo kalnų ar ant ledo, galimybe daugiau laiko aktyviai praleisti gryname ore. Vis dėlto, svarbu nepamiršti apie saugumą – kartais tokios pramogos ar slidūs šaligatviai plikledžio metu, esant neatidžiam, gali baigtis traumomis, pavyzdžiui, smegenų sukrėtimu, statistiškai dažniausia galvos trauma.

Anot Klaipėdos „MediCA klinika“ šeimos gydytojos Ievos Rainienės, galvos smegenų traumas dažniausiai patiria 5-9 metų amžiaus vaikai, 15-29 metų ir vyresni nei 75 metų amžiaus žmonės. Suaugusieji dažniausiai krenta pavojingiau nei vaikai, nes yra sunkesni, aukštesni ir dažniausiai krenta įsitempę, neatsipalaidavę.

Ką svarbu žinoti, nukritus ir susitrenkus galvą?

Jeigu atsiranda tokių simptomų kaip galvos svaigimas, pykinimas, vėmimas, dvejinimasis ar nevalingi akių judesiai, sutrinka orientacija, padažnėja pulsas, kvėpavimas ar arterinio kraujo spaudimas bei suintensyvėja prakaitavimas – nelaukite ir skubiai kreipkitės į gydytoją.

Pirmos 24-48 valandos yra pačios svarbiausios, todėl jaučiantis gerai, tiek jūs pats, tiek jūsų artimieji turėtų atidžiai stebėti jūsų būklę, net jei nėra ryškesnių simptomų. Namuose svarbu ilsėtis, galite sutrenktą vietą šaldyti ledo kompresu, kaip įprastai valgykite ir gerkite skysčius. Pastebėjus jau anksčiau minėtus simptomus bei atsiradus mieguistumui, vangumui, pernelyg dideliam susijaudinimui ar traukuliams, sutrikus kalbai ar silpstant galūnėms, nieko nelaukite – kreipkitės į gydymo įstaigą.

Ignoruojant patirtą traumą, komplikacijos gali būti negrįžtamos ir privesti iki epilepsijos, meningito, riebalinės embolijos ir kitų ligų.

Žiemą būkite atsargūs, o patyrę traumą, registruokitės vizitui pas savo šeimos gydytoją: klinikos

Atgal
Daugiau