Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Keliaujantiems į užsienį: svarbu pasiskiepyti, kad atostogų netemdytų negalavimai

Pandemijos pančiams pagaliau atlaisvinus pasaulį, vis daugiau mūsų keliauja – Lietuvoje, Europoje, o kiti renkasi ir tolimesnes bei egzotiškas šalis. Kelionėms ruošiamės itin atsakingai – ieškome viešbučių, dėliojamės maršrutą ir būtinų pamatyti vietų sąrašą, planuojame, ką dėsime į lagaminą... Ką pamirštame?

Anot Trakų „MediCA klinika“ padalinio šeimos gydytojos Žibutės Orlovskienės, taip pat vertėtų pasidomėti, kokie skiepai yra rekomenduojami prieš išvykstant į kelionę, priklausomai nuo to, į kokią šalį vyksite, kokios ligos joje paplitusios, kokiu tikslu keliaujate ir kiek laiko užtruksite. Dažniausiai keliautojams rekomenduojami skiepai nuo:

  • hepatito A ir B;
  • vidurių šiltinės;
  • difterijos ir stabligės;
  • jeigu yra tikimybė, kad kelionės metu turėsite kontaktą su gyvūnais, reikėtų pasiskiepyti ir nuo pasiutligės.

Skiepai skirstomi į privalomus, planinius ir rekomenduojamus, o vykstant į tam tikrą šalį, jų reikalingumą galite pasitikrinti www.ulac.lt. Visgi, pacientai ne visuomet skiepijasi rekomenduojamomis vakcinomis vykdami į Tailandą, Indiją, Vietnamą ar Pietų Ameriką, nors jos apsaugo nuo tam tikrų ligų. Nepamirškite įvertinti rizikos ir apgalvoti, ar norėtumėte ilgai lauktas atostogas praleisti ligoninėje sungiai sirgdami.

Ž. Orlovskienė primena, jog skiepais įprastai reikėtų pasirūpinti 4–6 savaitės iki kelionės, kad organizmas spėtų suformuoti imunitetą. Visi atlikti skiepijimai turėtų būti pažymėti Tarptautiniame skiepijimo ar profilaktikos priemonių pažymėjime – kai kuriais atvejais, jei jo neturėsite, galite tiesiog būti neįleisti į šalį.
Nepamirškite, jog net keliaudami Europoje galite susirgti – vėjaraupiai ir gripas vienodai paplitę visame pasaulyje, taip pat kaip ir tymai, kurie ypač pavojingi neskiepytiems asmenims.

Pasirūpinkite savo sveikata prieš atostogas!

Atgal
Daugiau