Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Kodėl vienas cholesterolis „geras“, o kitas – „blogas“?

Kasmet Lietuvoje nuo širdies ir kraujagyslių ligų miršta daugiau nei 20 000 gyventojų. Prienų „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Vytautė Gorodeckienė pažymi, jog itin opi problema – vyraujantys mitai, kad padidėjęs cholesterolis būdingas tik apkūniems ir nesportuojantiems bei vyresniems žmonėms.

Vis dėlto cholesterolio padidėjimas gali būti ne tik įgytas, bet ir paveldėtas, todėl reguliariai jį tikrintis turėtų kiekvienas.

V. Gorodeckienė rekomenduoja atlikti ne paprastą cholesterolio tyrimą, o išsamesnį – lipidogramą, nes cholesterolis skirstomas į DTL (didelio tankio lipoproteinus), MTL (mažo tankio lipoproteinus) ir trigliceridus:

  • DTL yra „gerasis“ cholesterolis, mažinantis riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis;
  • MTL – „blogasis“ cholesterolis, kuris didina riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, dažniausia jų – aterosklerozė.

Atlikus lipidogramą gydytojas gali pamatyti, koks cholesterolis vyrauja žmogaus organizme ir, esant poreikiui, paskirti gydymą.

Netikėkite vyraujančiais mitais ir savo sveikata pasirūpinkite dar šiandien. Registruokitės tyrimams ir vizitui: www.medicaklinika.lt

Atgal
Daugiau