Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Sumažinkite riziką susirgti gripu – registruokitės skiepui jau dabar

Kiekvienais metais pasaulyje milijonai žmonių suserga gripu, šimtai tūkstančių yra hospitalizuojami, o dešimtys tūkstančių miršta nuo gripo ar jo sukeltų komplikacijų – pneumonijos, miokardito, encefalito, meningito, plaučių uždegimo ir kitų pavojingų ligų.

Kaip sumažinti riziką užsikrėsti gripu?

Pagrindinė šios ligos prevencinė priemonė yra skiepai. Vakcinuoti žmonės rečiau:

  • serga sunkia gripo forma;
  • yra hospitalizuojami;
  • patiria komplikacijas arba miršta.

„Pasiskiepyti raginame visus, o ypač rizikos grupei priklausančius žmones. Antikūnai žmogaus organizme susidaro maždaug per dvi savaites po vakcinacijos, todėl skiepytis nuo gripo rekomenduojama prieš prasidedant gripo sezonui, t. y. rugsėjo-spalio mėn. Tačiau tai padaryti ne vėlu net ir įsibėgėjus gripo sezonui“, – teigia Marijampolės „MediCA klinika“ šeimos gydytoja Vilma Rucevičiūtė.

Svarbu tinkamai suplanuoti gripo ir COVID-19 skiepus

Koronaviruso pandemijos ir besitęsiančios masinės vakcinacijos kontekste būtina akcentuoti, kad COVID-19 vakcina nuo gripo viruso neapsaugo. Gripo ir COVID-19 kilmės priežastis – skirtingi virusai, todėl gavus vakciną nuo koronaviruso, nesusidaro imuninis atsakas prieš gripą ir atvirkščiai.

Gydytoja V. Rucevičiūtė primena, kad norint pasiskiepyti nuo abiejų ligų, itin svarbus tinkamai sudėliotas skiepijimosi grafikas. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja tarp COVID-19 ir bet kurios kitos vakcinos skiepijimo laikytis mažiausiai 14-os dienų intervalo. Tokiu būdų pavyks saugiai sukurti imuninį atsaką tiek koronavirusui, tiek sezoniniam gripui.

Kur pasiskiepyti?

Pasiskiepyti keturvalente gripo vakcina „Vaxigrip Tetra“ galite visuose „MediCA klinika“ padaliniuose. Vakcinos kaina prisirašiusiems pacientams – 20 Eur, neprisirašiusiems – 21 Eur. Prie klinikos prisirašiusius pacientus, priklausančius rizikos grupėms, nemokamai skiepijame gripo vakcina „Influvac Tetra“.

Registruokitės savo skiepui jau dabar!
Kontaktai registracijai: www.medicaklinika.lt

Atgal
Daugiau