Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Trečiasis sausio pirmadienis pripažįstamas liūdniausia metų diena

Trečiasis sausio pirmadienis pripažįstamas liūdniausia metų diena. Vis dar anksti temstant, praėjus šventėms žmonės vėl įklimpsta į rutiną, keliančią nemažai streso.

Garliavos „MediCA klinika“ padalinio gydytoja psichiatrė Agnė Gečienė pastebi, kad gyvenimo tempui greitėjant, per mažai dėmesio skiriama poilsiui ir emocijų valdymui, todėl žmonėms vis dažniau pasireiškia nerimo sutrikimai, kuriuos lydi išgyvenama bloga nuojauta, baimė ar siaubas, nerimavimas dėl smulkmenų, negalėjimas atsipalaiduoti ar dirglumas.

Visgi, šiuos sutrikimus, ypač patiriamas panikos atakas, dažnai galima atpažinti ir iš fizinių simptomų: dusulio, krūtinės skausmo, galvos svaigimo, pagreitėjusio širdies plakimo, dažnai apimančios mirties baimės.

Svarbu suprasti, kad baimė ir nerimas, jaučiamas prieš svarbius įvykius: egzaminą, darbo pokalbį, yra natūrali žmogaus reakcija, padedanti susidoroti su iškilusiomis problemomis. Visgi, be priežasties jaučiamas patologinis nerimas sutrikdo žmogaus psichosocialinę veiklą ir suprastėja asmens gyvenimo kokybė, sumažėja produktyvumas, gali sutrikti kasdienė veikla ir atsirasti sunkumų darbe.

Negydant nerimo sutrikimų, jie gali komplikuotis į depresiją ar kitus psichikos sutrikimus. Vilniuje, Garliavoje, Alytuje ir Klaipėdoje įsikūrusiuose „MediCA klinika“ psichinės sveikatos centruose mes galime suteikti Jums pagalbą.

Registruokitės vizitui: klinikos

 

Atgal
Daugiau