Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Tris iš keturių moterų varginanti infekcija, kurios geriau neignoruoti

Vaginalinė kandidozė, dar geriau žinoma kaip pienligė – dažniausiai sutinkama moters išorinių lytinių organų ar makšties infekcija, su kuria bent kartą gyvenime susiduria net trys iš keturių moterų.

Elektrėnų, Prienų bei Šiaulių „MediCA klinika“ gydytoja akušerė-ginekologė Živilė Beatričė Kriūnienė akcentuoja, kad pienligės atsiradimas yra susijęs su moters organizmo pokyčiais, kuomet dėl įvairių priežasčių nusilpsta imunitetas. Vienas pagrindinių veiksnių, sukeliančių pienligę, yra antibiotikų vartojimas, nes antibiotikai ne tik veikia ligos sukėlėją, bet ir suardo natūralią mikrobiomą.

Gydytojos akušerės-ginekologės teigimu, dažniausiai pasitaikantis pienligės simptomas yra makšties ir/ar vulvos niežėjimas, tačiau ją taip pat galima atpažinti iš:

  • pagausėjusių, bekvapių varškės konsistencijos išskyrų;
  • paburkusių išorinių lytinių organų;
  • nemalonių pojūčių ar skausmo lytinių santykių bei šlapinimosi metu.

Pajutus bet kuriuos iš šių simptomų labai svarbu neužsiimti savigyda, nes netinkamos pienligės gydymo priemonės gali apsunkinti bei prailginti sveikimo procesą.

Kilus įtarimui, kad susiduriate su pienlige, registruokitės vizitui pas gydytoją akušerį-ginekologą – jis patikslins diagnozę bei paskirs tinkamiausią gydymą.

Atgal
Daugiau