Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Vaikų gydytoja atsako, ar sveika vaikams gerti sultis

Parodykite bent vieną vaiką, kuris nemėgsta saldumynų – esame tikri, jog tai beveik neįmanoma misija! Didėjant visų mūsų sąmoningumui apie sveikatą, daugelis tėvelių ieško alternatyvų, kuo pakeisti pridėtinį cukrų, kad šis nekenktų vaiko sveikatai, ir dažnai renkasi saldumynus pakeisti sultimis. Visgi, ar jos tikrai sveikos jūsų atžaloms?

Panevėžio „MediCA klinika“ vaikų ligų gydytoja Aida Gurevičienė sako, kad nors šviežiose sultyse gali būti daugiau vitaminų, bet cukraus kiekis jose yra labai didelis – vaikai dažnai gali išgerti daugiau sulčių, nei suvalgyti tokį kiekį saldumynų. Negana to, sultys yra žalingos ir dantų sveikatai, nes rūgštys, esančios jose, veikia emalį ir taip skatina ėduonies atsiradimą.

Visgi, jeigu nusprendėte vaikui duoti sulčių, nepamirškite, kad:

  • endokrinologai nerekomenduoja sulčių gerti ne tik vaikams, bet ir suaugusiems – jos neturėtų būti vertinamos kaip gėrimas – tai maistas, kuris suteikia didelį energijos (kalorijų) kiekį ir mažai skaidulų, todėl geriau yra tiesiog suvalgyti vaisių;
  • vartojant per daug cukraus ne tik negaunama naudingų maisto medžiagų, bet didėja ir 2 tipo cukrinio diabeto ir nutukimo rizika, taip pat ir „blogojo“ cholesterolio kiekis kraujyje;
  • troškuliui malšinti geriausiai tinka vanduo – vaikui per dieną įprastai rekomenduojama išgerti 1 litrą vandens, kurį galima paskaninti uogomis, mėtų lapeliais, citrinos ar apelsino skiltelėmis.

Gydytoja primena, kad vaikams iki 1-erių metų amžiaus sulčių reikėtų neduoti, o per didelis jų suvartojamas kiekis gali lemti viduriavimą, pykinimą ir pilvo pūtimą.

Atgal
Daugiau