Pradžia Paslaugos ir kainos
Pradžia

Žmogaus papilomos virusas pavojingas tiek vyrams, tiek moterims

Žmogaus papilomos virusas – itin klastinga, lytiniu būdu plintanti infekcija. Ja užsikrėtę asmenys nežino, jog virusą nešioja savo organizme ir „sėkmingai“ jį platina partneriams. Tyrimų duomenimis, net keturi iš penkių lytiškai aktyvių žmonių bent kartą gyvenime yra buvę infekuoti šiuo virusu. 

Vilniaus „MediCA klinika“ gydytoja akušerė-ginekologė Milda Dubininienė teigia, kad nepaisant klaidingo įsitikinimo, šis virusas yra pavojingas ne tik moterims, bet ir vyrams. Jis gali sukelti įvairius odos, viršutinių kvėpavimo takų ir lytinių organų sistemos gleivinių pažeidimus, ikivėžinius ar vėžinius susirgimus:

  • moterims ŽPV gali sukelti makšties, vulvos, išangės ikivėžines ligas ir vėžį. Virusas taip pat yra vienas svarbiausių veiksnių gimdos kaklelio vėžio formavimuisi;
  • vyrams ŽPV gali lemti tiesiosios žarnos, išangės, gerklų, burnos ikivėžinių ligų ir vėžio išsivystymą.

Gydytoja išskiria pagrindinius užsikrėtimo riziką mažinančius veiksnius:

  • apsauginių priemonių naudojimas lytinių santykių metu;
  • skiepai.

Nors ŽPV dažniausiai plinta lytiniu būdu, tinkamai naudojamas prezervatyvas gali apsaugoti tik iki 50 proc. užsikrėtimų šiuo virusu. Būtent skiepai užtikrina efektyviausią apsaugą nuo ŽPV sukeliamų infekcijų, ikivėžinių gimdos kaklelio pakitimų atsiradimo bei vėžinių susirgimų. 

Išvenkite ŽPV keliamų rizikų – registruokitės vakcinai!

Kontaktai registracijai: klinikos

Atgal
Daugiau